Bałkańska Majówka (Bośnia i Hercegowina) 26.04-05.05.2019


Bałkany są niezwykłym regionem Europy. Dlaczego? Ponieważ kraje te, w znakomitej większości cechuje niezwykła wspólnota kulturowa i historyczna. Właśnie to podobieństwo powoduje, że państwa bałkańskie nas fascynują i inspirują. My szczególnie ukochaliśmy sobie piękną i dziką Bośnię i Hercegowinę. Dlatego to tam właśnie postanowiliśmy Was zabrać na majówkę.
Naszą przygodę rozpoczniemy od niezwykle pięknych miejsc w Bośni i Hercegowinie, kierując się na południe i podziwiając różnorodność górskich krajobrazów. Będziemy sycić oczy niesamowitymi widokami, rozkoszować się niemal dziewiczą przyrodą, poznawać lokalną kuchnię i zwyczaje. Wykąpiemy się w górskim jeziorze i być może, przeżyjemy niesamowitą przygodę podczas rafftingu.
Pokażemy Wam absolutnie wyjątkowe miejsca, m.in.: wodospad w Jajce, najwyżej położone wioski w Bośni – Prokosko i Lukomir, Jezioro Boracko, starówkę w Mostarze i … wszystkiego Wam nie zdradzimy, przekonacie się sami. Z Bośni udamy się do Czarnogóry, aby nad Adriatykiem nacieszyć się morską bryzą oraz wypocząć na jednej z najpiękniejszych czarnogórskich plaż. To tutaj zakończymy naszą przygodę i wspólnie wyruszymy w drogę powrotną do kraju.
Zapraszamy wszystkich właścicieli samochodów z napędem 4×4 i reduktorem, tak tych rozpoczynających przygodę z off-roadem, jak i doświadczonych off-roadowców. Wyprawa jest daleka, dlatego też ważne aby Wasze samochody były w 100 % sprawne. Jak większość naszych imprez wyprawa na Bałkany ma charakter rodzinny, dlatego pamiętajcie o zabraniu Waszych pociech.
Termin – 26.04.2019 r. – 05.05.2019 r.
Start –Chorwacja, Slavonski Brod;
Meta: Czarnogóra, Zatoka Kotorska
Trasa : o charakterze turystycznym, krajoznawczo-widokowym, drogami publicznymi, do pokonania każdym samochodem terenowym z napędem 4×4 i reduktorem. Poruszamy się w kolumnie za przewodnikiem, zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz uwagami przewodnika.
Długość trasy: ok. 900 km na terenie Bośni i Hercegowiny i Czarnogóry.
Noclegi planujemy na campingach i w hotelach (naprzemiennie), dlatego niezbędne są namioty i wyposażenie biwakowe.
Wymagania – sprawne Auto 4×4 z reduktorem, radio CB, solidne zaczepy, zalecane opony – AT, nastawienie na dobrą zabawę, wyposażenie biwakowe! ZIELONA KARTA!
 
Mile widziany szpej: liny , taśmy , szekle, wyciągarka (mogą się przydać).

Wpisowe – 1600 zł/dwuosobowa załoga, każda dodatkowa osoba – 50 zł.

Dla stałych gości naszych wypraw – zniżki!

 
Zapewniamy :
pamiątkowe naklejki,
koszulki okolicznościowe,
wspaniałą przygodę i niesamowite widoki,
doborowe towarzystwo,
przygotowanie legalnej trasy,
opiekę organizatora.
Wpisowe nie obejmuje :
wyżywienia ,
noclegów,
biletów wstępu,
paliwa,
ubezpieczenia.
Niezbędne informacje:
– podany termin uwzględnia dojazd z Polski oraz powrót do kraju;
– tereny po których się poruszamy są całkowicie bezpieczne;
– oficjalną walutą w Bośni i Hercegowinie jest marka konwertybilna (zamienna) – w skrócie KM (BAM). Przeliczana jest według stałego kursu do euro, który wynosi: 1 € = 1,956 KM – czyli 1KM =ok.0,5 Euro= ok.2 zł. Najlepiej zabrać ze sobą EURO i wymienić na miejscu, bądź też wypłacić gotówkę z bankomatu.
Walutą w Czarnogórze jest EURO.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy ze względu na małą ilość chętnych lub z powodu nieprzewidywalnych zdarzeń losowych.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy/programu imprezy w zależności od warunków atmosferycznych i innych zdarzeń, w tym losowych, nie wynikających z winy organizatora.
Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres : azymut4x4@gmail.com